МУИС-ийн багш, ажилтнуудад шагнал гардууллаа

Share Button

Дэлхийн багш нарын 26, Монголын багш нарын 54 дэх өдрийг тохиолдуулан МУИС-ийн багш, ажилтнуудад шагнал гардуулах ёслолын ажиллагаа өнөөдөр /2020.10.05/ боллоо.

МУИС-ийн “Хүндэт дэвтэр”-т МУИС-ийн Физикийн тэнхимийн зөвлөх дэд профессор Р.Галбадрах, Европ судлалын тэнхимийн профессор Н.Нансалмаа нарын нэрийг бичиж алдаршуулах бөгөөд батламжлах “Хүндэт гэрчилгээ”-г гардуулав.

Физикийн тэнхимийн зөвлөх дэд профессор Р.Галбадрахад “Хүндэт гэрчилгээ”-г 2020 оны 10 дугаар сарын 14-ний өдөр гардууллаа.

МУИС-ийн “Оны шилдэг багш”, “Шилдэг залуу багш, “Шилдэг судлаач” багшийн шагналыг гардуулсан юм.

Байгалийн ухааны салбараас

  • Оны шилдэг багшаар Химийн тэнхимийн дэд профессор А.Алтангэрэл
  • Шилдэг судлаач багшаар Биологийн тэнхимийн профессор С.Гомбобаатар
  • Шилдэг залуу багшаар Хүрээлэн буй орчин, ойн инженерчлэлийн тэнхимийн багш Б.Батдэлгэр

Нийгэм, хүмүүнлэгийн ухааны салбараас

  • Шилдэг судлаач багшаар Олон улсын харилцааны тэнхимийн ахлах багш Б.Мөнх-Өлзий
  • Шилдэг залуу багшаар Европ судлалын тэнхимийн багш Г.Бат-Учрал нар тус тус шалгарлаа.

Мөн докторын хөтөлбөрт суралцаж буй МУИС-ийн Бизнесийн сургуулийн ахлах багш Д.Энхтүвшин, ШУС-ийн НУС-ын багш Ц.Амартүвшин, ШУС-ийн БУС-ын ахлах багш Д.Нансалмаа, ШУС-ийн БУС-ын багш З.Ганбаатар нарт докторын тэтгэлэг гардуулсан юм.

Түүнчлэн салбарын шагнал, МУИС-ийн шагналаар нэр бүхий багш, ажилтнуудыг шагналаа.

 

Овог, нэр Сургууль Тэнхим Албан тушаал

 Боловсролын тэргүүний ажилтан 

1 Надмидын Батжаргал Бизнесийн сургууль Санхүүгийн тэнхим Ахлах багш
2 Нямсүрэнгийн Одхүү Шинжлэх ухааны сургууль Байгалийн ухааны салбар Газарзүйн тэнхим Багш
3 Содномын Оюунгэрэл Шинжлэх ухааны сургууль Байгалийн ухааны салбар Геологи, геофизикийн тэнхим Ахлах багш
4 Нямсамбуугийн Одгэрэл Шинжлэх ухааны сургууль Байгалийн ухааны салбар Геологи, геофизикийн тэнхим Ахлах багш
5 Ширнэнгийн Жаргалсайхан Шинжлэх ухааны сургууль Нийгмийн ухааны салбар Захиргаа Бичиг хэргийн ажилтан
6 Дашдаваагийн Цэнд-Аюуш Шинжлэх ухааны сургууль Нийгмийн ухааны салбар Элсэлт, бүртгэлийн хэлтэс Мэргэжилтэн
7 Галиндэвийн Гэрэлмаа Шинжлэх ухааны сургууль Хүмүүнлэгийн ухааны салбар Европ судлалын тэнхим Ахлах багш
8 Сүхбаатарын Дашдэжид Шинжлэх ухааны сургууль Хүмүүнлэгийн ухааны салбар Утга зохиол, урлаг судлал Дэд профессор
9 Цэрэндоржийн Төгсөө Хэрэглээний шинжлэх ухаан, инженерчлэлийн сургууль Хими-биологийн инженерчлэлийн тэнхим Дэд профессор
10 Даланбаярын Болормаа Хэрэглээний шинжлэх ухаан, инженерчлэлийн сургууль Электроник, холбооны инженерчлэлийн тэнхим Дэд профессор
11 Балдангомбын Өсөхбаяр Хэрэглээний шинжлэх ухаан, инженерчлэлийн сургууль Электроник, холбооны инженерчлэлийн тэнхим Дэд профессор
12 Чагнаагийн Алтангэрэл Хэрэглээний шинжлэх ухаан, инженерчлэлийн сургууль Мэдээлэл, компьютерийн ухааны тэнхим Дэд профессор
13 Баттулгын Батням Хэрэглээний шинжлэх ухаан, инженерчлэлийн сургууль Мэдээлэл, компьютерийн ухааны тэнхим Ахлах багш
14 Хорлоогийн Оюундолгор Хэрэглээний шинжлэх ухаан, инженерчлэлийн сургууль Мэдээлэл, компьютерийн ухааны тэнхим Дэд профессор
15 Батсуурийн Сувдаа Хэрэглээний шинжлэх ухаан, инженерчлэлийн сургууль Мэдээлэл, компьютерийн ухааны тэнхим Дэд профессор
16 Бөхсүрэнгийн Энхтуул Хэрэглээний шинжлэх ухаан, инженерчлэлийн сургууль Мэдээлэл, компьютерийн ухааны тэнхим Дэд профессор
17 Батжанцангийн Хишигдэлгэр Шинжлэх ухааны сургууль Хүмүүнлэгийн ухааны салбар Ази судлалын тэнхим Ахлах багш
18 Жамбын Эрдэнэбат Шинжлэх ухааны сургууль Хүмүүнлэгийн ухааны салбар Их Британи, Америк судлалын тэнхим Ахлах багш

 Боловсрол, шинжлэх ухааны яамны жуух 

2 Ганзоригтын Бат-Учрал Шинжлэх ухааны сургууль Хүмүүнлэгийн ухааны салбар Европ судлалын тэнхим Багш
1 Хөхөөдэйн Уламбадрах Шинжлэх ухааны сургууль Байгалийн ухааны салбар Геологи, геофизикийн тэнхим Ахлах багш
3 Дашдондогийн Эрдэнэбаатар Шинжлэх ухааны сургууль Байгалийн ухааны салбар Физикийн тэнхим Дэд профессор
4 Мягмарын Отгонбаатар Шинжлэх ухааны сургууль Байгалийн ухааны салбар Физикийн тэнхим Ахлах багш
5 Жаргалсайханы Дөлгөөн Шинжлэх ухааны сургууль Байгалийн ухааны салбар Физикийн тэнхим Багш
6 Ганболдын Эрдэнэ-Очир Шинжлэх ухааны сургууль Байгалийн ухааны салбар Физикийн тэнхим Дэд профессор
7 Бямбажавын Наранбаатар Шинжлэх ухааны сургууль Нийгмийн ухааны салбар Сэтгүүл зүй, олон нийтийн харилцааны тэнхим Дэд профессор
8 Ганбаатарын Мэндхүү Шинжлэх ухааны сургууль Нийгмийн ухааны салбар Сэтгүүл зүй, олон нийтийн харилцааны тэнхим Дэд профессор
9 Дашпунцагын Нансалмаа Шинжлэх ухааны сургууль Байгалийн ухааны салбар Геологи, геофизикийн тэнхим Ахлах багш
10 Төмөр-Уяагийн Нарангарав Шинжлэх ухааны сургууль Байгалийн ухааны салбар Геологи, геофизикийн тэнхим Ахлах багш
11 Лувсаннямын Оюунжаргал Шинжлэх ухааны сургууль Байгалийн ухааны салбар Геологи, геофизикийн тэнхим Ахлах багш
12 Суйдаан Оюунцэцэг Шинжлэх ухааны сургууль Хүмүүнлэгийн ухааны салбар Гадаад хэлний төв Ахлах багш
13 Даваадоржийн Түмэнжаргал Шинжлэх ухааны сургууль Нийгмийн ухааны салбар Улс төр судлалын тэнхим Ахлах багш
14 Цогт-Очирын Цогзолмаа Шинжлэх ухааны сургууль Хүмүүнлэгийн ухааны салбар Европ судлалын тэнхим Багш
15 Маянбаярын Алтансүх Шинжлэх ухааны сургууль Байгалийн ухааны салбар Физикийн тэнхим Лаборант
16 Тулгабаатарын Лхамсүрэн Шинжлэх ухааны сургууль Нийгмийн ухааны салбар Социологи, нийгмийн ажлын тэнхим Тэнхимийн туслах ажилтан
17 Бэх-Очирын Даваапүрэв Хэрэглээний шинжлэх ухаан, инженерчлэлийн сургууль Хими-биологийн инженерчлэлийн тэнхим Дэд профессор
18 Ганболдын Тамираа Хэрэглээний шинжлэх ухаан, инженерчлэлийн сургууль Хими-биологийн инженерчлэлийн тэнхим Дэд профессор
19 Сүхбаатарын Гэрэлбаатар Хэрэглээний шинжлэх ухаан, инженерчлэлийн сургууль Хүрээлэн буй орчин, ойн инженерчлэлийн тэнхим Дэд профессор
20 Даваасамбуугийн Баттулга Хэрэглээний шинжлэх ухаан, инженерчлэлийн сургууль Электроник, холбооны инженерчлэлийн тэнхим Дэд профессор
21 Далхаагийн Номин-Эрдэнэ Хэрэглээний шинжлэх ухаан, инженерчлэлийн сургууль Электроник, холбооны инженерчлэлийн тэнхим Дэд профессор
22 Ганболдын Махгал Хэрэглээний шинжлэх ухаан, инженерчлэлийн сургууль Хэрэглээний математикийн тэнхим Ахлах багш
23 Жигжидсүрэнгийн Баттогтох Хэрэглээний шинжлэх ухаан, инженерчлэлийн сургууль Электроник, холбооны инженерчлэлийн тэнхим Багш

 Мэдээлэл харилцаа холбооны тэргүүний ажилтан 

1 Пэрэнлэйхүндэвийн Гантуяа Хэрэглээний шинжлэх ухаан, инженерчлэлийн сургууль Мэдээлэл, компьютерийн ухааны тэнхим Дэд профессор

 Байгаль, орчны тэргүүний ажилтан 

1 Төөгөөгийн Энхдөл Хэрэглээний шинжлэх ухаан, инженерчлэлийн сургууль Хүрээлэн буй орчин, ойн инженерчлэлийн тэнхим Дэд профессор
2 Цэрэн-Очирын Соёл-Эрдэнэ Хэрэглээний шинжлэх ухаан, инженерчлэлийн сургууль Хүрээлэн буй орчин, ойн инженерчлэлийн тэнхим Дэд профессор

МУИС-ийн “Хүндэт жуух” 

Овог /Нэр Тэнхим Албан тушаал
1 Энхээгийн Ундармаа Бизнесийн сургуулийн Нягтлан бодох бүртгэлийн тэнхим Багш
2 Ням-Очирын Дамдиндорж Бизнесийн сургуулийн Нягтлан бодох бүртгэлийн тэнхим Багш
3 Жуужаагийн Эрдэнэбулган Хууль зүйн сургуулийн захиргаа Захирал
4 Должины Баярсайхан Хууль зүйн сургуулийн Нийтийн эрх зүйн тэнхим Тэнхимийн эрхлэгч
5 Чулууны Буян Байгалийн ухааны сургуулийн Химийн тэнхим Дэд профессор
6 Гомбожавын Хишигсүрэн Байгалийн ухааны сургуулийн Химийн тэнхим Лаборант
7 Баяндоржийн Цэрэнжадамба Байгалийн ухааны сургуулийн Химийн тэнхим Лаборант
8 Дармаагийн Ганцэцэг Байгалийн ухааны сургуулийн Химийн тэнхим Лаборант
9 Энхболдын Алтанболд Байгалийн ухааны сургуулийн Газар зүйн тэнхим Багш
10 Түгжийн Өнөрсайхан Нийгмийн ухааны салбар Сэтгүүл зүй, олон нийтийн харилцааны тэнхим Ахлах багш
11 Батжавын Баяртуул Хүмүүнлэгийн ухааны салбар Монгол хэл, хэл шинжлэлийн тэнхим Багш
12 Гантөмөрийн Дамдинсүрэн Хэрэглээний шинжлэх ухаан, инженерчлэлийн сургуулийн Хими, биологийн инженерчлэлийн тэнхим Багш
13 Зоригтын Мөнхцэцэг Хэрэглээний шинжлэх ухаан, инженерчлэлийн сургуулийн Хэрэглээний математик Ахлах багш
14 Найдансүрэнгийн Угтахбаяр Хэрэглээний шинжлэх ухаан, инженерчлэлийн сургуулийн Электроник, холбооны инженерчлэлийн тэнхим Дэд профессор
15 Сүхбаатарын Жамъян Хэрэглээний шинжлэх ухаан, инженерчлэлийн сургуулийн Электроник, холбооны инженерчлэлийн тэнхим Багш
16 Сүхбаатарын Саранзаяа Байгаль эх лицей ахлах сургууль Захирлын туслах
17 Монхдойн Өлзийцэцэг Байгаль эх лицей ахлах сургууль Үйлчлэгч
18 Нямсүрэнгийн Өлзийбаатар Мэдээллийн технологийн газар Мэргэжилтэн

 

 МУИС-ийн “Баярын бичиг” 

Овог /Нэр Нэгж Албан тушаал
1 Даваацэрэнгийн Авирмэд Бизнесийн сургуулийн Нягтлан бодох бүртгэлийн тэнхим Дэд профессор
2 Батжаргалын Баярцэнгэл Олон улсын харилцаа, нийтийн удирдлагын сургууль Багш
3 Бямбасүрэнгийн Нямдаваа ШУС, Байгалийн ухааны салбар Лаборант
4 Туваанжавын Сувдмаа Байгалийн ухааны салбарын Биологийн тэнхим Ахлах багш
5 Дамдиндоржийн Лхагвасүрэн Байгалийн ухааны салбарын Биологийн тэнхим Дэд профессор
6 Өрнөхсайханы Энэрэлт Байгалийн ухааны салбарын Биологийн тэнхим Дэд профессор
7 Нэргүйн Должин Нийгмийн ухааны салбарын Боловсрол, сэтгэл судлалын тэнхим Багш
8 Доржготовын Эрдэнэчулуун Байгаль эх лицей ах сургууль Багш
9 Нацагдоржийн Саранчимэг Байгаль эх лицей ах сургууль Багш
10 Бадарчийн Баасансүрэн Байгаль эх лицей ах сургууль Хувцас харагч
11 Хархүүгийн Энхбулган Байгаль эх лицей ах сургууль Багш
12 Чинзоригийн Сайханбаяр Цөмийн судалгааны төв ЭШ-ний дадлагажигч ажилтан
13 Нэргүйн Отгонпүрэв Цөмийн судалгааны төв ЭШ-ний ажилтан
14 Машбатын Золбоо Номын сан номын санч

Шагнал хүртсэн багш, ажилтнууд, МУИС-ийн эрдмийн хамт олондоо Багш нарын баярын мэнд дэвшүүлж, сайн сайхан бүхнийг хүсэн ерөөе.