ХШУИС-ийн баг тамирчид МУИС-ийн Багш, ажилтны спортын их наадмын шилжин явах цомын эзэд боллоо

Share Button

МУИС-ийн Багш, ажилтны спортын их наадам 2019 оны 1 дүгээр сарын 11-22-ны өдрүүдэд болж өндөрлөлөө. Энэ удаагийн наадамд 11 багийн 500 гаруй тамирчид спортын 9 төрлөөр хурд, хүч, авхаалж самбаагаа сорьсон юм. 2019 оны 1 дүгээр сарын 11-нд волейболын төрлөөр эхэлсэн тус наадам, 1 дүгээр сарын 15-нд боулинг, дартс, ширээний теннис, 1 дүгээр сарын 16-нд Скай ресорт цанын баазад өвлийн спортын төрлөөр, 1 дүгээр сарын 17-нд буудлага, шатар, биллъяард, 1 дүгээр сарын 18-нд сагсан бөмбөгийн төрлөөр үргэлжлэн явагдаж, 1 дүгээр сарын 22-нд сагсан бөмбөг, волейбол, ширээний теннисний шигшээ тоглолтууд явагдаж дүнгээ гаргалаа.

 

Тэмцээний төрөл Шагнал хүртэх тамирчид
Волейболын тэмцээний хүрэл медаль хүртсэн баг /эмэгтэй, эрэгтэй/ А.Энхнаран ахлагчтай БЭЛАС

Б.Ганболд ахлагчтай ХШУИС

Волейболын тэмцээний мөнгөн медаль хүртсэн баг /эмэгтэй, эрэгтэй/ С.Шүрэнцэцэг ахлагчтай ЗАВХАН

Б.Мөнхбүрэн ахлагчтай ЗАВХАН

Волейболын тэмцээний ШИЛДЭГ ТОГЛОГЧ /эмэгтэй, эрэгтэй/ ССС багийн тамирчин Ц.Эрдэнэчимэг

ШУС-ийн БУС-ын тамирчин Д.Пүрэвсүрэн

Волейболын тэмцээний алтан медаль хүртсэн баг /эмэгтэй, эрэгтэй/ Б.Мөнгөн-Од ахлагчтай ССС баг

Д.Бат-Өлзий ССС баг

Дартсны тэмцээний хүрэл медаль хүртсэн тамирчид /эмэгтэй, эрэгтэй/ ССС баг Б.Болд-Эрдэнэ, Бизнесийн сургууль -А.Уранчимэг
Дартсны тэмцээний мөнгөн медаль хүртсэн тамирчид /эмэгтэй, эрэгтэй/ ЗАА Л.Чинзориг,

Завхан сургууль С.Шүрэнцэцэг

Дартсны тэмцээний алтан медаль хүртсэн тамирчид /эмэгтэй, эрэгтэй/ ОУХНУС Б.Эрдэнэбаяр,

ШУС-ийн НУС С.Дөлбадрах

Ширээний теннис Хос төрөл хүрэл медаль ШУС-ийн НУС Ц.Навчаа, Ц.Гантулга
Ширээний теннисний тэмцээний хүрэл медаль хүртсэн тамирчид /эмэгтэй, эрэгтэй/ ХШУИС Ж.Энхбаяр

ШУС НУС Ц.Навчаа

Ширээний теннисний тэмцээний хос төрөл мөнгөн медаль ХШУИС Ж.Энхбаяр

Л.Тунгалаг

Ширээний теннисний тэмцээний мөнгөн медаль хүртсэн тамирчид /эмэгтэй, эрэгтэй, хос төрөл/ ЗАА Б.Алтанцэцэг

ШУС НУС Б.Бат

Ширээний теннисний тэмцээний хос төрөл алтан медаль БЭЛАС Г.Буянхишиг

О.Орхонбаатар

Ширээний теннисний тэмцээний алтан медаль хүртсэн тамирчид эмэгтэй, эрэгтэй, хос төрөл БЭЛАС Г.Буянхишиг

Завхан сургууль

Б.Мөнхбүрэн

Боулингийн тэмцээний хүрэл медаль хүртсэн баг тамирчид ХШУИС-1
Боулингийн теннисний тэмцээний мөнгөн медаль хүртсэн баг тамирчид ШУС НУС
Боулингийн теннисний тэмцээний алтан медаль хүртсэн баг тамирчид ССС
Буудлагын тэмцээний хүрэл медаль хүртсэн баг ОУХНУС

С.Баттулга

Буудлагын тэмцээний мөнгөн медаль хүртсэн баг ХШУИС-1

З.Цолмон

Буудлагын тэмцээний алтан медаль хүртсэн баг БЭЛАС

П.Түвшинтөр

Шатрын тэмцээний хүрэл медаль хүртсэн баг ХШУИС-2
Шатрын тэмцээний мөнгөн медаль хүртсэн баг ХШУИС-1
Шатрын тэмцээний алтан медаль хүртсэн баг ШУС-ийн НУС
Биллъярдын тэмцээний хүрэл медаль хүртсэн тамирчин БС

Ц.Цолмон

Биллъярдын тэмцээний мөнгөн медаль хүртсэн тамирчин ЗАА Т.Мөнхдалай
Биллъярдын тэмцээний алтан медаль хүртсэн тамирчин БЭЛАС Н.Нямдаваа
МУИС-ийн Багш, ажилтны спортын их наадамд оролцсон АХМАД ТАМИРЧИД Бизнесийн сургууль -Сайнжаргал

ССС баг Э.Эрдэнэбилэг

Сагсан бөмбөгийн тэмцээний хүрэл медаль хүртсэн баг /эмэгтэй, эрэгтэй/ С.Шүрэнцэцэг ахлагчтай Завхан сургуулийн баг

Т.Мөнхдалай ахлагчтай ЗАА

Сагсан бөмбөгийн тэмцээний мөнгөн медаль хүртсэн баг /эмэгтэй, эрэгтэй/ А.Энхболор ахлагчтай ХШУИС-ийн баг

Б.Болд-Эрдэнэ ахлагчтай ССС баг

Сагсан бөмбөгийн тэмцээний ШИЛДЭГ ТОГЛОГЧ эмэгтэй, эрэгтэй тэмирчдад шагнал ССС баг Б.Мөнгөн-Од

ХШУИС-ийн баг М.Баярпүрэв

Сагсан бөмбөгийн тэмцээний алтан медаль хүртсэн баг /эмэгтэй, эрэгтэй/ Ц.Эрдэнэчимэг ахлагчтай ССС баг

Г.Амарсанаа ахлагчтай ХШУИС-ийн баг

Багш, Ажилтны спортын их наадмын Шилдгийн шилдэг тамирчин

 

ССС баг Н.Пүрэвцогт

ССС баг Д.Түмэнтөгс

 

Ийнхүү 9 төрөлт спортын их наадмийн нийлбэр оноогоор

3-р байранд 341 оноогоор ЗАА-н баг

2-р байранд 373 оноогоор ССС баг

1-р байранд 399 оноогоор ХШУИС-1 багууд шалгарч Шилжин явах цом, мөнгөн шагнал хүртлээ.